SEO Elektro - קידום אתרים מקצועי
a

חדשות קידום אתרים

גוגל פלוס לעסקים: השקה

פורסם ב- 17.11.2011 על ידי אלקטרו קידום אתרים

פלטפורמות חדשות לשיווק חברות באינטרנט מופיעות באופן תדיר אך לעיתים רחוקות מצליחות לשנות את חוקי המשחק. לעומת זאת, השקתה של גוגל פלוס לעסקים בשבוע שעבר היא מאורע צפוי אך מיוחד, שכן הצלחתה (כמעט) מובטחת.

פוטנציאל שיווקי מפתיע: רישום לגוגל פלוס לעסקים

ראשית נראה כיצד מתגלה בפנינו הפוטנציאל השיווקי של גוגל פלוס, כבר בתהליך הרישום כעסק:

  • כדי לפתוח עמוד גוגל פלוס עסקי יש להיכנס לכתובת זו עם חשבון גוגל קיים או חדש.

תהליך הרישום ילווה בהזנת שם העסק, מספר טלפון, כתובת ותחום פעילות - סטנדרטי ככל שזה נשמע, כבר כאן ניתן לזהות את יתרון האינטגרציה בשירותי גוגל אחרים. פרטים בסיסיים אלו יעודכנו גם ב- Google Places ושירותיו הנלווים כגון Google Maps ויאפשרו גם למשתמשים בהם להיחשף לשירותי העסק שלכם.

משמעותה של האינטגרציה בין עמוד העסק בגוגל פלוס לבין שאר שירותיה של גוגל היא שקהל היעד שלכם ימנה לא רק את משתמשי גוגל פלוס, אלא גם את כל המשתמשים בשירותי גוגל האחרים.

גוגל פלוס לעסקים - Badgeטיפוח סמכות חברתית עם גוגל פלוס

נשים לב לפרט נוסף בתהליך הרישום - הזנת כתובת אתר האינטרנט טומנת בחובה פוטנציאל שיווקי עצום. כן, גם לכתובת האתר יחשפו משתמשים בשירותי גוגל אחרים מלבד גוגל פלוס, אך קיים מכך יתרון משמעותי אפילו יותר. גוגל פלוס מאפשרת לבצע חיבור אינטגרלי בין אתר החברה לבין עמוד העסק על ידי הטמעה של Badge בגוף האתר.

מקטע זה מאחד את נתוני ה- "+1" שקיימים עבור האתר עם נתוני ה-"+1" שקיימים עבור עמוד העסק וגם מאפשר לגולשי האתר להוסיף את עמוד העסק למעגלים שלהם, ישירות מתוך האתר - בכך נוצר מינוף של הסמכות החברתית של העסק ברשת.

ואולי תשאלו "למה לי למנף את הסמכות החברתית שלי ברשת?" אז מלבד הגדלת החשיפה, אחת ממטרותיה העיקריות של גוגל פלוס היא לספק מדד חברתי אשר יהווה פרמטר (בצורה זו או אחרת) לדירוג האתר בתוצאות החיפוש האורגניות - ובכך חברים, נגענו בנקודה משמעותית מאוד גם עבור מי שמתמקד בתהליך קידום אתרים אורגני בלבד.

כלים שיווקיים מתוך גוגל פלוס

בכך הראנו שלפתיחת עמוד עסקי ישנה משמעות לחשיפת שירותי העסק ותרומה לדירוג האורגני של האתר מחוץ לגוגל פלוס עצמו, אך כיצד ניתן לשווק את החברה בתוך מסגרתה של הרשת החברתית החדשה? כדי לענות על שאלה זו נבחן שני מישורי שיווק.

גיוס לקוחות חדשים

גוגל פלוס לעסקים - שיתוף מפה לאוזןשיתוף מפה לאוזן
  • תגיות: על ידי שיוך של תגיות רלוונטיות לשירותי העסק, לקוחות פוטנציאליים חדשים יכולים למצוא את עמוד העסק בחיפוש שאילתות כלליות מתוך גוגל+ כמו: "רולר בליידס" או "שירותי קופירייטינג".
  • What's Hot: פרסום פוסטים / תמונות (ללא הגבלת פרטיות, ציבוריים) אשר יזכו לשיתוף ויראלי יופיעו בטאב חדש בשם "What's Hot" בפני כל משתמשי גוגל פלוס הרלוונטיים (מבחינה גיאוגרפית לדוגמא).
  • שיווק "מפה לאוזן": גוגל פלוס ממנפת באופן משמעותי מאוד את ה- "+1ים" שעשו לעמוד העסק שלכם. אם חבר שלי אהב את העמוד של העסק שלך או הוסיף אותו למעגלים, תוצאות החיפוש שלי בגוגל פלוס ידרגו את העסק שלך על פני העסקים המתחרים ובכך הסיכוי שאני אחשף לשירותי העסק גדלים באופן משמעותי.

שימור לקוחות קיימים

בדומה לפייסבוק הותיקה יותר, גם בגוגל פלוס קיימים הכלים להתכתבות עם לקוחות על גביי "קיר" העמוד, התכתבות פרטית בצ'ט חי, שיתוף פוסטים, תמונות וסרטונים שיווקיים. בנוסף לאפשרויות הרגילות גוגל פלוס מאפשרת ביצוע Hangouts שבמסגרתן ניתן לקיים שיחות ועידה חיות בוידאו עם מספר לקוחות בו זמנית.

כך לדוגמא דייויד בלט, מאמנה של מכבי תל אביב בכדורסל קיים שיחה עם מעריצים (גם Blu ו- Sharp היו שם):אז מדוע הצלחתה כמעט מובטחת?

ללא צל של ספק, מעבר לתועלת השיווקית שקיימת בתוך הרשת החברתית (עליה ניתן להתדיין), הצלחתה של גוגל פלוס כמעט ומובטחת בזכות האינטגרציה שלה לשירותי גוגל האחרים והשפעתה על החשיפה בהם. ה- "כמעט" תלוי באופן שבו גוגל יבחרו להמשיך לבצע אינטגרציה זו.

עד היום, שירותיה של גוגל סיפקו ערך מוסף חד משמעי, אך ישנו סיכון מסויים בתגובת הקהל (ביליוני המשתמשים) לשילוב של מדיה חברתית חדשה כחלק בלתי נפרד משירותים אלו. בינתיים, כל עוד מישורי השיווק שלכם שזורים בשירותיה של גוגל, פלוס מהווה פלטפורמה כדאית למינוף תהליך השיווק באינטרנט.

אלקטרו מציעים לך קשת רחבה של שירותים בתחום השיווק והתדמית באינטרנט: צור קשר

צור קשר

חייגו: 073-2636700

גוגל אנליטיקס

מדריך מעשי

נצלו את גוגל אנליטיקס באופן מעשי, לשיפור דירוג והמרה באתרכם.

החזר השקעה בפרקטיקות SEO

"תוחלת": מילה חדשה-ישנה שתאפשר לכם להעריך את החזר ההשקעה מעבודת קידום אתרים.

שותפים עסקיים


כל הזכויות שמורות לפאוורפון בע"מ - קידום אתרים, פרסום באינטרנט © 2012