SEO Elektro - קידום אתרים מקצועי
a

גוגל שלא הכרתם

פורסם ב- 09.01.2012 על ידי אריה חלאטניק

החל ממוזיאון ה- Tate בלונדון ועד למאדים, בסקירה זו נראה שרוח החדשנות של גוגל נושבת הרחק. הכירו 10 פרויקטים מגניבים שעליהם לא שמעתם במהדורות המרכזיות של הרשת.

Google Art Project

Van Gough - Google Art Galleryרזולוציה מדהימה - Art Project

אתם פוסעים אל תוך מוזיאון Van Gough שבאמסטרדם, פונים לעבר יצירת החמניות המפורסמת וצופים בה ברזולוציה שטרם נראתה בעין אנושית - זוהי לא חווית טיסה, אלא מיזם בינלאומי מבית גוגל שיקצר לכם את משך הטיסה לאירופה.

Google Art Project הופך את הדפדפן שלכם לסביבה תלת מימדית בה תוכלו "להתהלך" ברחבי המוזיאונים המובילים לאומנות ברחבי העולם ולצפות ביצירות באיכות חסרת תקדים. רמת העידון של התמונות המוצגות באתר היא כה גבוהה שלא ניתן לקלוט אותה בעין כאשר עומדים מול המקור. בחלק מהתמונות ניתן אף להתמקד על שטח של מספר מילימטרים, במסך מלא, ולבחון את תנועת המכחול שיצרה אותו.

הפרויקט הוקם בשיתוף פעולה עם כ- 17 מוזיאונים שעצרו את נשימתם ואיפשרו לצוות תלתי האופן של גוגל לצלם בשטחם כשהם חמושים בטכנולוגית StreetView, לצילום תלת מימדי. הטכנולוגיה שפותחה במקור עבור יצירת סביבה תלת מימדית ב- Google Maps ועוררה סערה לא קטנה בעת יישומה בארץ, מתגלה כבסיס מוצלח לפיתוח בעידן הכפר הגלובלי וכנראה עוד נשמע ממנה בהמשך.


Google Crisis Response

היות ולאחרונה ברכנו לשלום את שנת 2012, אפופת הנבואות, כנראה תשמחו לשמוע שגוגל תהיה שם בשבילנו גם בזמנים שמהם בני המאיה חששו מכל. Google Crisis Response הוא אתר שנועד לרכז מידע עדכני בעת אסון ולאפשר התארגנות למתן תמיכה בינלאומית. כך לדוגמא, במהלך רעידת האדמה שחלה בסוף שנת 2011 בטורקיה ריכז האתר חדשות עדכניות, מפות של היקף ומיקום הנזק, מספרי טלפון רלוונטיים, אמצעי קשר עם משרדי ממשלה ואפילו כלי לחיפוש ואיתור נעדרים.

  • אצילי ככל שיהיה, נקווה אפוא שלא נזדקק לשירותיו - Google Crisis Response

Google Doodle

Google Doodle - Veterans Dayמתוך הארכיון של Google Doodle

טרם בוצע מחקר מדויק בנושא, אך ביום ממוצע בחברת קידום אתרים, אנחנו מבקרים בדף הבית של מנוע החיפוש כ- 10 פעמים בשעה. לכן, כאשר מתחלף הלוגו המוכר של גוגל באיורי Google Doodle, תהיה לכך השפעה על מהלך היום - זהו רק עניין של זמן.

חלק מהאיורים הם לא פחות מגאונות יצירתית (לפחות בעיני אלו שחיים ונושמים גוגל) ומי שזקוק למעט נוסטלגיה אינטרנטית יוכל להיכנס לארכיון ה- Doodles הרשמי (כן, יש כזה) ולצפות בדודלים משנת 1998 (!) ועד היום.


Chrome Experiments

Chrome Experiments - WebGL SkinChrome Experiments - דפדפן בסביבה תלת מימדית

רוצים לראות איך תיראה הרשת בעוד 10 שנים? אפשר. Chrome Experiments הוא "ה-דבר" לצפיה ושיתוף של אפליקציות מקוונות שיגרמו לכם להטיל ספק בתמימות הדפדפן שלכם. מגוון "הניסויים" מציגים משחקים אינטראקטיביים ומודלים תחת מימדיים עם מנועים פיזיקאליים מתקדמים ורמת תלת מימד שטרם ראינו ברשת. כלל האפליקציות באתר נכתבו באמצעות טכניקות מתקדמות של Javascript, השפה הרווחת בקרב מנהלי אתרים לתכנות בצד הדפדפן.


What Do You Love?

הנה, סוף סוף הגענו לשירות שמשעשע אותי במיוחד בתור חסיד של גוגל. אשאל אתכם, החברה הזו הרי פיתחה כל כך הרבה סוגי שירותים, אז מה יקרה אם נאחד את כולם במקום אחד? התוצאה היא What Do You Love, מנוע חיפוש חדש יחסית שמאפשר לכם להזין תחום עניין ולהריץ אותו דרך כל שירותיה המרכזיים של גוגל.

לדוגמא, אם תזינו את הביטוי Cup Of Tea תקבלו את תוצאות התרגום של הביטוי ל- 57 שפות, גרף של מגמות חיפוש ברשת, רשימת ספרים, תמונות וסרטוני YouTube רלוונטיים, מודל של כוס תא בתלת מימד, רשימת פטנטים שנשמרו על כוסות תא, אפשרות לשלוח מייל, לארגן דיון או אפילו להתקשר למישהו בנושא ואפשרויות משעשעות אחרות.

כמובן שישנם ביטויים שלא יתאימו לחלק מהתוצאות ולכן אולי תתאכזבו לגלות שאין עדיין מודל תלת מימדי עבור הביטוי קידום אתרים, נסו בעצמכם.


Panoramio

Panoramio - Zulu MemorialPanoramio - מפת כדה"א בתמונות

כניסה ל- Panoramio תפרוס בפניכם את מפת כדור הארץ בתמונות. זהו מיזם המבוסס על שיתוף תמונות שיאפשר לכם לראות מכאן, את הדברים שרואים משם - מילולית. המיזם נרכש על ידי גוגל בשנת 2007 כדי להפוך את מפת כדור הארץ לאינטואיטיבית הרבה יותר מהאטלס שנהגנו לסחוב לבתי הספר. תוכלו לבחור האם "להסתובב" באופן חופשי בין היבשות או להקליד כתובת מדויקת של רחוב ומדינה ולצפות בתמונות מייצגות של האזור.

נכון להיום קיימות במאגר הנתונים מיליוני תמונות שמועלות על ידי משתמשים, כמוני כמוך, מכל אזורי העולם ומתעדכנות באתר על בסיס חודשי. מאגר התמונות הוטמע בשירותי Maps ו- Earth וזמין לצפייה גם דרכם.

  • כאמור, תמונה שווה אלף מילים - Panoramio

Google Bookmarks

אם שרדתם עד כאן, כנראה שגם אתם אוהבים אינטרנט ולכן הסיכוי הוא שיש בבעלותכם לפחות מחשב אחד בבית, מחשב אחד בעבודה וסמארטפון בכיס. עובדה זו לבד מצדיקה את השימוש ב- Google Bookmarks שעליו נרחיב מיד, אך בכל מחשב יש גם 2 דפדפנים מותקנים לפחות. כך הגענו בחישוב זריז ל- 5 דפדפנים שונים שבהם אתם משתמשים באופן קבוע.

אז איך נוכל לצפות במועדפים שלנו ממחשב אחד כששמרנו אותם במחשב אחר? הכירו את Google Bookmarks שמחליף את התלות בשמירת מועדפים בדפדפן. השירות מספק לכם אחסון ענן לשמירת מועדפים בלחיצת כפתור כמו בדפדפן רגיל, כך שתוכלו לגשת אליהם דרך חשבון הגוגל שלכם מכל מחשב שבו תשתמשו.


Ngram Viewer

מתקופת התנ"ך ועד שהגיע הילד החדש לשכונה, האינטרנט, ההיסטוריה האנושית תועדה באמצעות ספרים וכתבים. עכשיו, תארו לעצמכם מה הייתם יכולים לעשות אם היה בידיכם מנוע חיפוש בכל הספרים שפורסמו משנת 1500 לספירה ועד היום. דמיינו שהייתם יכולים לצפות בגרף שמייצג את כמות ההופעות של הביטוי שחיפשתם בספרים שפורסמו בטווח של אותן שנים. דמיינו גם שהייתם יכולים להיכנס ולעיין בהקשר של הביטוי כפי שהוא מופיע בספר.

כפי שכנראה ניחשתם, האפשרות נמצאת בידיכם. כנסו ל- Ngram Viewer שתומך גם בביטויים וספרים בעברית! הופתעתי לגלות שהמונח Iphone אוזכר לראשונה בספר מתח משנת 1941, נסו בעצמכם.

  • מה הביטוי "Iphone" עושה בספר משנת 1941 - Ngram Viewer

Google Moon, Mars & Sky

עד כאן סקירה זו נשארה בגבולות כדור הארץ, אבל כבר קראנו הרבה ואנחנו חייבים לשמור על הגחלת, אז הגיע הזמן לבדוק מה עושה גוגל בחלל. הכירו שלושה מיזמים נפרדים של גוגל - Moon, Mars ו- Sky, שלושת האתרים מאפשרים לכם לסקור את פני השטח של הירח ומאדים ואפילו לצפות בפרטים ותמונות מתוך איזורי הנחיתה של משלחות אנושיות לירח. Sky לעומת זאת מאפשר לכם לסקור את מפת השמיים ולהתמקד בכוכבים רחוקים כפי שהם צולמו בלווינים וטלסקופים רבי עוצמה.

  • צפו בפני הקרקע הצבעוניים של מאדים - Google Moon, Mars & Sky

Google Zeitgeist

נסכם סקירה זו ברוח סיכומה של שנת 2011 עם Google Zeitgeist - אתר הנוהג לסכם כל שנה אזרחית חולפת באופן יצירתי עם מגמות החיפוש המובילות בעולם ובכל מדינה לחוד (גם אנחנו שם). אתר הסיכום לשנת 2011 מכיל סיכום של מגמות החיפוש בעולם בתצוגה מרהיבה (שנבנתה בתאימות ל- HTML5 ובאמצעות JQuery), פירוט של מגמות החיפוש בארץ (ראו תחת Asia) וסרטון מרגש שכללנו כאן בסוף העמוד.

מקווה מאוד שנהניתם להכיר את גוגל מחדש דרך מיזמים מוכרים פחות ומפתיעים יותר. אם אהבתם, אל תשכחו להראות זאת, שתפו באמצעות כפתור ה- Recommend בראש העמוד.אלקטרו מציעים לך קשת רחבה של שירותים בתחום השיווק והתדמית באינטרנט: צור קשר
חזרה לעמוד: מאמרים

צור קשר

חייגו: 073-2636700

גוגל אנליטיקס

מדריך מעשי

נצלו את גוגל אנליטיקס באופן מעשי, לשיפור דירוג והמרה באתרכם.

החזר השקעה בפרקטיקות SEO

"תוחלת": מילה חדשה-ישנה שתאפשר לכם להעריך את החזר ההשקעה מעבודת קידום אתרים.

שותפים עסקיים


כל הזכויות שמורות לפאוורפון בע"מ - קידום אתרים, פרסום באינטרנט © 2012