SEO Elektro - קידום אתרים מקצועי
a

אחסון אתרים

מורה נבוכים

במאמר זה ננסה לשפוך אור על סוגי אחסון אתרים שעומדים כיום לרשותנו ונערוך השוואה בין חברות אחסון אתרים בארץ ובחו"ל – במטרה לעזור לכם לעשות בחירה מושכלת יותר ומשתלמת הרבה יותר.

כיום בניגוד לפעם (לפני עשור לדוגמא) יש מגוון רחב מאוד של חברות אחסון אתרים וספקי תקשורת שמספקים שירותי אחסון אתרים וחבילות אירוח של אחסון אתרים ולא פעם נשאלת השאלה לאיזו חבילת אחסון אתרים אני זקוק עבור האתר שלי. ובכן, לשאלה הזאת אין תשובה חד משמעית מה שהופך את בחירת חברת אחסון אתרים לדבר מסובך קצת יותר, אך עדיין ננסה לענות על השאלה החשובה לא פחות מה הם ההבדלים בין שירותי אחסון אתרים שונים ונדון גם במחירי אחסון אתרים.


השוואת חברות אחסון

פער המחירים בין חברות אחסון אתרים שונות נראה חסר כל היגיון למבקר אקראי ללא ניסיון קודם שמחפש חברת אחסון אתרים. חברה אחת מציעה שטח אחסון במחיר של 20 ₪ לחודש וחברה מתחרה מציעה לך לרכוש במחיר כפול שטח קטן הרבה יותר. אם לדעתכם החברה שמוכרת בזול יותר היא האמינה והחברה היקרה הם נוכלים, כנראה שעדיין לא הבנתם שבאחסון אתרים ההפך הוא הנכון.

אפשרות אחת עבור שירותי אחסון הוא Overselling - אחסון אתרים מסוג זה מהווה את אחד מסוגי האחסונים הזולים ביותר והמסוכנים ביותר. בדומה למניות תלולות העלות של אחסון אתרים מסוג זה יכול לנוע בין 1$ ל-5$ לחבילה שאינה מוגבלת כמעט בכלום. אם אתם חכמים ואתם מחפשים את הקאטץ' אז בטח תשאלו את עצמכם מדוע החבילות כל כך זולות תמורת כל כך הרבה מקום אחסון ותעבורה (כמות רוחב פס)?

ובכן, זה המושג Overselling שפירושו מכירת נפח אחסון מעבר למה שקיים בשרת, כלומר אם כל חבילת אחסון אתרים מספקת 5GB ללקוח ויש רק 300 GB בשרת (כלומר השרת יכול לאכלס פחות מ 60 לקוחות) חברת אחסון אתרים בחו"ל תמכור למעלה מ 150 חבילות ב"תקווה" שהלקוחות לא ישתמשו בכל 5 GB שלהם במלואו ובכך בעצם הם ירוויחו יותר. בארץ פרט לחברות בודדות אין כמעט Overselling באף חברת אחסון אתרים.

אפשרות אחסון אתרים נוספות - אחסון אתרים בחברות יקרות יותר. אחסון אתרים בחברות יקרות יותר בחו"ל כמעט ואינו שווה את הכסף מאחר ויש את אותן חבילות אחסון בארץ בתמיכה בעברית (לאלו מאיתנו שמתקשים בשפה האנגלית) ולא בשעות הפוכות (רוב חברות האחסון אתרים בחו"ל הם בשעון הפוך לישראל).

אחסון אתרים בישראל מתחלק לתתי קבוצות:

רייסילר – ריסיילר הוא קבוצה (לפעמים של חברת אחסון אתרים אחרת ולפעמים של מישהו שיש ברשותו אתרי אינטרנט רבים) של מאחסני אתרים. המחירים של רייסילרים הוא זול יותר אבל בדרך כלל קניית אחסון אתרים מריסיילרים מתאפיינת בחוסר מקצועיות ואי ידע לגבי מה קורה בשרת, בעיקר מאחר שאין גישה לשרת אלא לניהול של חבילות אחסון אתרים שנמכרו. הבעיה היא שלבעלי אתרים קשה לדעת מיהו ריסיילר בחברת אחסון אתרים ומי חברת אחסון אתרים בעצמו.

ספקי תקשורת - מהווים את חבילות אחסון אתרים היקרות והכי פחות מתוחזקות בעולם. אנחנו לא סתם אומרים זאת חד משמעית, המחיר של אחסון בספקיות תקשורת יכול להגיע ל-1$ לכל MB שזה מחיר מוגזם לכל הדעות. חישוב פשוט יכול לספר לכם שאחסון של 1 GB יכול להגיע ל 1000$ בחודש, מחיר שבו אתם יכולים להשיג שרת שיש בו למעלה מ- 160GB שזהו רוחב פס גדול בהרבה ממה שהנכם מקבלים מספקיות תקשורת ובנוסף תוכלו ליהנות מפאנל ניהול הרבה יותר נוח ותפעולי. המסקנה המתבקשת היא כמובן לא לאחסן בספקיות תקשורת באף מצב.

חברות אחסון אתרים מקצועיות - מה שנשאר בעצם הוא חבילות אחסון אתרים בחברות אחסון המתמחות בכך. המחירים הם בהחלט סבירים אפילו אם הם יותר יקרים מחו"ל. יתרון נוסף הוא, כי אחסון אתרים בישראל גם טוב יותר לקידום אתרים ( גוגל בודק את מיקומי השרת הפיזי). התמיכה היא בדרך כלל בשעות נורמאליות (בסביבות 9:00-17:00 כל חברה והשעות שלה), המהירות בדרך כלל הרבה יותר מהירה מחו"ל ואף מספקיות אינטרנט בישראל.

חשוב לבדוק!

  • חבילות ומחירים: מומלץ לבדוק על מה יש הגבלות מאחר שכל הגבלה תעלה לכם כסף כאשר תרצו לרכוש אותה.
  • קנסות: לגבי קנסות, חלק מחברות אחסון אתרים קונסים את הלקוחות במקרים של תעבורת יתר (רוחב פס חודשי גבוה מדי) או שליחת ספאם משרתי החברת אחסון אתרים.
  • מומלץ לקרוא את הסקירה המלאה של הנושא: טיפים לפני רכישת אחסון אתרים.

מומלץ לבדוק את הנושאים האלה עוד לפני רכישת חבילת אחסון אתרים לאתר האינטרנט שלכם ותשתדלו גם לקבל המלצות מחברים או לחפש מידע נוסף באינטרנט.

אלקטרו מציעים לך קשת רחבה של שירותים בתחום השיווק והתדמית באינטרנט: צור קשר

צור קשר

חייגו: 073-2636700

גוגל אנליטיקס

מדריך מעשי

נצלו את גוגל אנליטיקס באופן מעשי, לשיפור דירוג והמרה באתרכם.

החזר השקעה בפרקטיקות SEO

"תוחלת": מילה חדשה-ישנה שתאפשר לכם להעריך את החזר ההשקעה מעבודת קידום אתרים.

שותפים עסקיים


כל הזכויות שמורות לפאוורפון בע"מ - קידום אתרים, פרסום באינטרנט © 2012