SEO Elektro - קידום אתרים מקצועי
a

מילון מונחי קידום אתרים

ספאם

איך לא לקדם אתרים

SEO

כאשר אנו ניגשים לתהליך קידום אתרים, מתחילות ספקולציות לגבי מה אפשר לעשות ומה לא לעשות. כידוע גוגל הוא מנוע חיפוש אשר מספק תוצאות רלוונטיות לשאילתות החיפוש, כלומר: במידה ויש אתר שנמצא במיקום גבוה לא מהסיבות הנכונות, יש סיכוי גדול שגוגל יסלק אותו משם.

האלגוריתם של גוגל אינו מושלם וחשוף לנסיונות ניצול, לכן ישנם מקרים בהם אתרים ממוקמים גבוה בתוצאות החיפוש בהתאמה נמוכה לחיפוש שהגולש ביצע. בתחומים תחרותיים כאשר קשה להתמקם ואתם נעזרים בשירותי קידום אתרים, קיימות חברות שעושות שימוש בשיטות שאינן מקובלות, הן יקדמו את האתר בעיקר על ידי הפצצתו בקישורים נכנסים, מאתרים לא איכותיים (בדרך כלל עם כמויות אדירות של קישורים יוצאים).

החלפת קישורים עם אתרי ספאם

ודאי קיבלתם אימיילים רבים להחלפת קישורים ע"י אתרים אנונימיים והפיתוי לבצע החלפה בתכתובת כזו הוא לא קטן. השתדלו שלא לבצע החלפת קישורים, לפני שאתם בודקים היכן הם מדורגים כדי לאמת את ערכם בעייני גוגל, האם ישנם קישורים יוצאים לאתרי מבוגרים בלבד, מהי כמות הקישורים היוצאים בעמוד, מהו וותק הדומיין וכמובן האם ישנו ערך אמיתי לקהל הגולשים של אתרכם בקישור שכזה.

טקסט חבוי

טקסט חבוי באופן כזה שאינו נראה לעייני הגולשים אך זמין לסריקת מנועי חיפוש נחשב כסוג של ספאם! כפי שהוזכר בראש הדף - אתר אשר מנסה מנסה לייצר רוונטיות על סמך תוכן שלא באמת קיים בעמוד - ייענש וייעלם מתוצאות החיפוש במהרה. במידה וגוגל לא זיהה אוטומטית נסיונות להחבאת טקסט - גולשים מזדמנים ואתרים מתחרים עלולים לדווח על האתר באופן ידני ובכך להביא לענישותו.

דוגמאות לטכניקות ספאם:

  • טקסט שקוף כצבע רקע האתר (או קרוב לצבע הרקע), תמונה בצבע הטקסט.
  • טקסט בגודל גופן הנראה אך ורק למנועי החיפוש.
  • קישורים יוצאים מקבצי תמונה שאינם נראים לגולש.
  • אלמנטים בעמוד אשר מוקמו "מעל" טקסט כך שזה יהיה חבוי לעין.

בעלי אתרים משתמשים בטכניקה זו מתוך ההנחות המוטעות הבאות:

  • הגדלת נפח הטקסט תשפר את רלוונטיות העמוד לביטוי מסוים.
  • הגדלת צפיפות ביטויי המפתח בעמוד תשפר את חשיבותן בעמוד.

דחיסת ביטויי מפתח

צפיפות ביטויי מפתח זהו מושג שמתאר את היחס בין כמות ההופעות של הביטוי המרכזי לכלל הטקסט בעמוד. הופעת הביטוי בעמוד חשובה לקידום האתר - אך דחיסתו באופן מוגזם וחסר ערך עלולה לפגוע באמינות התוכן ללא תועלת ממשית. חשוב לכלול את הביטוי בעמוד באופן טבעי ולא להפריז.

כמה מילים על מחקר מילות מפתח

תהליך מקצועי מתחיל ממחקר ביטויי מפתח רלוונטיים לקידום של אותו בית עסק. בעל האתר יכול לשער מה מילות החיפוש, אך ישנה משמעות ארוכת טווח לבחירת הביטויים אשר ימצו באופן הטוב ביותר את הפוטנציאל של האתר לנפח תנועה ממוקד.

בנוסף, ביטויי המפתח הנבחרים צריכים להשתקף באופטימיזציה של מבנה האתר: ביטויים מרכזיים בעמודים מרכזיים, ביטויים משניים, ממוקדים יותר, בעמודים פנימיים של האתר, היררכיה פנימית נכונה בכל עמוד והאופן שבו העמודים מקושרים ביניהם.

בניית קישורים

היום זה כבר לא סוד, רוב בעלי האתרים שמתעניינים בתחום הקידום בגוגל מודעים לחשיבותם של קישורים נכנסים כפרמטר מרכזי בדירוג האתר. זה לא כל כך פשוט כמו שזה נראה, אנחנו יודעים שאנחנו צריכים קישורים - אך כיצד ניתן לקבל קישורים איכותיים ומאתרים רלוונטיים?

קראו אודות פיתיון קישורים - טכניקות לקבלת קישורים איכותיים ורלוונטיים באופן טבעי.

בניית תשתית קישורים על בסיס פורומים

בהיותם נגישים לציבור הרחב, פורומים הם אמצעי בסיסי ונוח לבניית תשתית קישורים נכנסים לאתר ולכן, רווחת תופעת הספאם דווקא בפלטפורמה זו. פיקוח על מערכת הפורום מבטיח בדרך כלל הסרת קישורים אשר אינם מביאים ערך מוסף לדיון ותגיות מסוג NoFollow מונעות את העברת ערך הקישור לאתר. בכך פורומים, כמו כל פלטפורמות הקידום האחרות, מהווים כלי שימושי רק כאשר הקישור עצמו מלווה במידע ייחודי ובעל ערך אמיתי לגולש.

אז כיצד נצליח להוציא קישור מאתר מתחרה?

חברת אלקטרו קידום אתרים מפתחת את תשתית הקישורים הנכנסים של האתר על בסיס מאות אתרים ואינדקסים בבעלותה - בעלי רלוונטיות אמיתית לגולש ודירוג גבוה בגוגל. בנוסף, לאלקטרו מאות שיתופי פעולה אסטרטגיים בכל תחום עם פורטלים מרכזיים ברשת הישראלית. הקישורים והתכנים המפנים נבנים בצורה אסטרטגית וממוקדת לאתר הלקוח.

מונחיםאלקטרו מציעים לך קשת רחבה של שירותים בתחום השיווק והתדמית באינטרנט: צור קשר

צור קשר

חייגו: 073-2636700

גוגל אנליטיקס

מדריך מעשי

נצלו את גוגל אנליטיקס באופן מעשי, לשיפור דירוג והמרה באתרכם.

החזר השקעה בפרקטיקות SEO

"תוחלת": מילה חדשה-ישנה שתאפשר לכם להעריך את החזר ההשקעה מעבודת קידום אתרים.

שותפים עסקיים


כל הזכויות שמורות לפאוורפון בע"מ - קידום אתרים, פרסום באינטרנט © 2012