SEO Elektro - קידום אתרים מקצועי
a

אחסון אתרים

טיפים לפני רכישה

 סיימתם לבנות אתר אינטרנט לבד או באמצעות מעצבים ששכרתם וכעת מוטלת עליכם משימה בלתי אפשרית לבחור נכון את החברה בה תאחסנו את אתרכם, מיד פתחתם בסקר שוק וחיפשתם חברת אחסון אתרים זולה במיוחד, מרוצים ומאושרים סגרתם עסקה ומאז אתם עוברים גהינום.

אם גם לכם זה קרה וגם אתם כבר הבנתם שאחסון אתרים זה לא מוצר מדף והמחיר לא משחק תפקיד, הכנו במיוחד עבורכם מדריך קצר כיצד לבחור חברת אחסון אתרים ולאיזה פרמטרים כן כדאי לשים דגש בעת הבחירה.


מחירי אחסון

על מנת להבין מדוע חברה שמוכרת אחסון בזול אינה בהכרח עדיפה על חברה שמוכרת ביוקר, נחזור לבסיס ונבין מהו בכלל אחסון אתרים. אחסון אתר, הוא שטח על גבי שרת (מחשב על) שבו נמצאים הקבצים של האתר שלך. כל משתמש מחשבים יודע שאם מעמיסים על מחשב אחד יותר מדי מידע ולא מטפלים בו כראוי הוא יקרוס. כך זה גם באחסון אתרים.

אם אנחנו ניתן לחברת אחסון 10 ₪ כל חודש והם מעמיסים באותה השיטה 200 אתרים על שרת אחד, זאת אומרת שההכנסה החודשית שלהם היא 2000 ₪ בהם הם צריכים לטפל בשרת שעולה כמה עשרות אלפי שקלים במקרה הטוב, להעניק תמיכה טכנית, לחלק משכורות לאנשי מקצוע ואף להחזיר את ההשקעה וגם להרוויח משהו, הרי בסופו של דבר זהו גוף עסקי.

תנו לחברה אחרת 40 ₪ לחודש, איתם הם מאחסנים רק 100 אתרים על גברי שרת וההכנסה שלהם גם גדולה פי 2 וגם מעניקה להם מרווח נשימה לתמיכה טכנית מקצועית לאותם 100 אתרים (שימו לב, מדובר על חצי מכמות האתרים בחברה הראשונה), השרת פחות עמוס ולכן לא צפויות תקלות מיוחדות שנגמרות בעקבות עומס על השרתים, איטיות וכדומה.

בשורה התחתונה, לגבי המחיר, אל תרוצו לסגור עסקה עם חברת אחסון אתרים שמציעה לכם מחיר זול, אלא תברחו כמו מאש מחברת אחסון אתרים שמציעה אחסון אתרים במחירים זולים מדי.

תמיכה טכנית

עד כה למדנו את הבסיס לקביעת המחיר לחבילות אחסון אתרים בחברות השונות, כעת נלמד על פרמטרים נוספים שגורמים לתנודות במחיר ועל טיב השרות ותמיכה. טכנית זהו הנושא החשוב ביותר והוא חלק בלתי נפרד מקביעת המחיר.

מקצועיות חברת אחסון אתרים אינה נמדדת בזמן שיגרה כשהכל עובד כמו שצריך, אלא דווקא בעת תקלה משום שאז אתם צריכים אותם וכוחם בפיתרון התקלה נמדד. ראשית, בדקו מהן שעות התמיכה הטכנית. במצב תקין צריכות להיות שעות מוגדרות וברורות לתמיכה טכנית ובנוסף קו חרום פתוח למקרי חרום 24 שעות ביממה. שרת זה מחשב ומחשב זו מכונה שרוחקה להיות מושלמת ותקלות יהיו בכל מקום, לכן חשוב להשיג את התמיכה הטכנית בעת התקלה.

אם אין אופן ברור ומוגדר כיצד נוהגים בעת תקלה בחברה זו נורת אזהרה חמורה מאוד שעלולה להסתיים בתקלה שבה האתר שלך מושבת ואין למי לפנות. גם אופן התמיכה הוא פרמטר חשוב מאוד, שימו לב שישנם מספר אמצעי יצירת קשר לתמיכה טכנית, גם באמצעות טלפון וגם באמצעות דוא"ל, ילדים וחברות חובבניות מציעות תמיכה טכנית במיילים בלבד או באופן מגוחך יותר, כמו תמיכה טכנית דרך איסיקיו או מסנג'ר. נשמע לא הגיוני, אך אמיתי לחלוטין, גם חברות אחסון אתרים כאלו לא חסר.

רף הכניסה לתחום אחסון האתרים הוא נמוך מאוד, לכן השוק מוצף בחברות, חלקן מקצועיות יותר וחלקן כפי שלמדנו, מקצועיות פחות או לא מקצועיות בכלל. מדי שנה נפתחות מאות חברות אחסון אתרים ו- 90% מהן נסגרות בשנה הראשונה, לכן, וודאו כי החברה קיימת למעלה מ- 3-4 שנים ושרדה את השנה הראשונה. בנוסף בקשו לראות מספר אתרים לדוגמא של לקוחות שמתאחסנים אצל חברת האחסון בה אתם שוקלים לבחור.

אם לחברה כמות מזערית של לקוחות ולא נראה לכם שהאתרים שהוצגו לכם בכלל בשימוש או מתוחזקים על ידי בעליהם זו גם נורית אזהרה, מנגד אם תראו כמות נכבדת של אתרי אינטרנט ובינהם גם פורטלים שמתעדכנים מסביב לשעון סביר להניח שמדובר בחברת אחסון אתרים אמינה עם שרתים יציבים, אחרת פורטלים לא היו נשארים איתם. כמו כן בדקו באתר אם יש המלצות של לקוחות, ותגלשו קצת באתר של החברה ותשאבו ממנו רושם כללי על החברה והמקצועיות שלה.

לסיכום באיזו חברת אחסון אתרים לבחור?

כפי שלמדנו, חברות חובבניות שמציעות שרותי אחסון אתרים ואחרי שנה פושטות את הרגל לא חסר, חברות שמציעות שרותי אחסון מקצועיים אפשר למצוא ללא יותר מדי מאמץ, ואם עוברים על נקודות היסוד של תמיכה טכנית, וותק החברה וניסיון, רמת מחירים (שלא תהיה נמוכה מדי) נוכל למצוא ללא בעיה חברת אחסון אתרים מקצועיות שמתאימה לנו.

אם תרצו להיות חכמים עוד יותר, האריכו מעט את השיחה עם נציג החברה ונסו לשאוב ממנו טיפים נכונים לניהול האתר והאם תוכלו להשתמש בשרותי הייעוץ של החברה ולשאוב ידע מניסיונם בניהול ושיווק אתרי אינטרנט.

חברות מומלצות מניסיוננו

אלקטרו מציעים לך קשת רחבה של שירותים בתחום השיווק והתדמית באינטרנט: צור קשר
חזרה לעמוד: אחסון אתרים

צור קשר

חייגו: 073-2636700

גוגל אנליטיקס

מדריך מעשי

נצלו את גוגל אנליטיקס באופן מעשי, לשיפור דירוג והמרה באתרכם.

החזר השקעה בפרקטיקות SEO

"תוחלת": מילה חדשה-ישנה שתאפשר לכם להעריך את החזר ההשקעה מעבודת קידום אתרים.

שותפים עסקיים


כל הזכויות שמורות לפאוורפון בע"מ - קידום אתרים, פרסום באינטרנט © 2012