SEO Elektro - קידום אתרים מקצועי
a

שיווק באינטרנט מאז ועד היום

שיווק באינטרנט נולד במחצית שנות ה-90 של המאה ה-20 וההשפעה שהייתה לו על אורך חיינו הייתה בלתי רגילה. אם בשנת 1994 חברות לא הוציאו דולר אחד לצורך שיווק באינטרנט, אז רק שנתיים לאחר מכן הסכום קפץ ל- $300,000,000.00, בשנת - 1996. שנה לאחר מכן, ב-1997, הסכום הרקיע שחקים נוספים ועמד על כביליון דולר.

שיווק באינטרנט נתפס אמנם כחלק אינטגראלי מחיינו, כאילו הוא היה כאן תמיד, חלק מן הטבע שלנו, אולם מעט מאוד אנשים יודעים כי שיווק באינטרנט זוהי תופעה חדשה יחסית. ענף זה החל למעשה עם הפיכת רשת האינטרנט לרשת ציבורית וכאשר לציבור הרחב היה חיבור ביתי לרשת.

בראשית ברא...

זה התחיל עם אתרי אינטרנט שהמאפיין היחידי שלהן היה טקסט פשוט, אתרים אלו היו פשוטים מאוד ובסיסיים. אך עם התפתחות המדיום, יותר ויותר חברות הבינו שיש ביכולתן להגיע לשווקים חדשים וכך לקהל לקוחות נרחב יותר – שרק מחכה לשמוע את מה שיש להם להציע. אלו הם ללא כל צל של ספק – ניצנים ראשונים לענף המוכר לנו כל כך כ- שיווק באינטרנט. עם הזמן אתרי אינטרנט שייצגו חברות החלו להיות מורכבים יותר וכללו בין היתר גם תמונות, גרפיקה, וידאו ורכיבים נוספים שתכליתם – יצירת עניין לגולשים. אתרי אינטרנט של שנות ה-90 מחווירים לנוכח האתרים של ימינו וזו אחת הסיבות מדוע שיווק באינטרנט הפך לענף כל כך תחרותי.

שיווק באינטרנט - סחר ברשת

פלטפורמות שיווק באינטרנטהגולשים של שנות ה-2000 שיתבוננו באתרים משנות ה-90 יראו כאתרים מיושנים, ארכאיים, אולם כבר אז הם השיגו את המטרה שלהם, היות ויותר ויותר אנשים החלו להתייעץ עם האינטרנט ולחפש מידע אודות חברות בארץ ועולם וניסו להבין דרך האינטרנט מה חברות אלו מציעות לציבור הלקוחות שלהם. כך למשל אם אנשים רצו לרכוש משהו, אז הם היו מבררים את הטלפון של החברה דרך אתר האינטרנט שלה.

ועם ההתקדמות וההתפתחויות הטכנולוגיות החלו לאנשים לא רק לקבל מידע מן האינטרנט כי אם לערוך קניות, הלכה למעשה, דרך הרשת.

"המפלצות"

תחילה הייתה זו "יאהו" (Yahoo) שזיהתה את הפוטנציאל העצום שטמון ברשת והיא גם החברה הראשונה שהחלה לעשות רווח נאה באינטרנט. כמובן שהעניינים התפתחו ותפסו תפנית שונה אחר כך. אך אפשר להכתיר את "יאהו" כחברה הראשונה שנהנתה מרווח כלכלי מרשים הודות לשיטת הפרסום שלה – שיטת המודעות.

בשנים אלו החלו להשיק יותר ויותר חנויות וירטואליות מאובטחות והכמות של חנויות אלו ברשת גדלה באופן משמעותי. בחנויות וירטואליות אלו חברות החלו להציע את מוצריהן ושירותיהן ולמרות שתחילה היה צורך להתמודד עם התנגדויות של לקוחות שחששו לרכוש דרך האינטרנט – כיום אנשים רבים מעדיפים לרכוש דווקא דרך האינטרנט מבלי לצאת את פתח הבית.

ובנוסף לכל אלו, הפך האינטרנט גם למקום שבו נוח ומשתלם לפרסם. חברות רבות החלו לפרסם מודעות באתרים בעלי תנועה רבה ובאנרים על מנת לקדם את המוצרים שלהם. ומיד אחרי כן תפסו תאוצה ופופולאריות גם שיטות PPC, שיווק ויראלי באמצעות המייל ותוכניות שותפים שונות. אלו הפכו למתודות שיווק באינטרנט מקובלות ורווחות ששום חברה לא יכלה להתפתח ולשגשג בלעדיהן.

קידום אתרים

פלטפורמות שיווק אתרים באינטרנטובתוך כל החידושים הללו קם לו תת תחום בענף שיווק באינטרנט המוכר לכולנו כיום בשם – קידום אתרים. אך תת תחום זה לא נולד יש מאין הוא הגיע זמן קצר לאחר השקת ענקית האינטרנט גוגל (Google) שעשתה תחילה את מה ש"יאהו" עשתה – רק הרבה יותר טוב, וכיום המותג גוגל שווה ערך למילה אינטרנט. גוגל שמה לה למטרה למיין ולקטרג את כל אתרי האינטרנט ברשת והפכה את חיפוש המידע לקל מאוד ונוח. עד אז היה קשה לאתר אתרי אינטרנט מבין ים האתרים הקיימים והמיון והדרוג של גוגל הביאו למהפכה של ממש בעולם הווירטואלי.

גוגל הביאה חברות רבות להבין כי אם הן לא נמצאות בראש תוצאות החיפוש – אז הן פשוט לא קיימות מבחינת הלקוחות. הבנה זו הביאה לפריחה של חברות קידום אתרים, שמציעות הן קידום אתרים בגוגל והן קידום אתרים המבוסס על תשלום על פי הקלקות PPC, שמוכר לנו מ"יאהו" – שיווק באינטרנט באמצעות מודעות פרסום.

אז האינטרנט כפלטפורמה פרסומית ושיווקית החל לגלגל מיליארדי דולרים. כיום, שיווק באינטרנט איננו עוד תחום צר ובנוסף לשיטות השיווק שסקרנו, הצטרפו מתודות נוספות ביניהן: שיטות להגדלת הנוכחות ברשת כגון גם הפצת מאמרים, בלוגים, רשתות חברתיות, אדסנס וזה רק על קצה המזלג. כל אלו הביאו לתחרות גדולה יותר בין מפרסמים – ונראה כי שום מדיה לא התפתחה בצורה כל כך מהירה בזמן כל כך קצר.


אלקטרו מציעים לך קשת רחבה של שירותים בתחום השיווק והתדמית באינטרנט: צור קשר
חזרה לעמוד: מאמרים

צור קשר

חייגו: 073-2636700

גוגל אנליטיקס

מדריך מעשי

נצלו את גוגל אנליטיקס באופן מעשי, לשיפור דירוג והמרה באתרכם.

החזר השקעה בפרקטיקות SEO

"תוחלת": מילה חדשה-ישנה שתאפשר לכם להעריך את החזר ההשקעה מעבודת קידום אתרים.

שותפים עסקיים


כל הזכויות שמורות לפאוורפון בע"מ - קידום אתרים, פרסום באינטרנט © 2012